Kalan Süre

Haberler

CNR Gaziantep Kitap Günleri'e gösterilen ilgi memnun etti

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenen CNR Gaziantep Kitap Günleri, yoğun ilgiyle karşılandı. 
 
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Mavera Kongre ve Sanat Merkezi'ndeki fuara katılan yayınevleri, fuardan memnun kaldı. 
 
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep il Milli Eğitim Müdürlüğü ve CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık işbirliğinde organize edilen kitap fuarı 4'üncü gününde, kitapseverlerin akınına uğradı. 
 
 
160 binin üzerinde ziyaretçinin gelmesi beklenen fuar, 20-28 Ekim 2018 günlerinde saat 09.00'dan 18.00'a kadar açık tutulacak. Fuarda stant açan yayınevlerinden Kaşna Kitapevi'nden Cem Vargün, daha önceden Gaziantep Fuarına katıldığını hatırlatarak, "Önceki yıllara göre bu yıl ki fuar, daha canlı ve daha hareketli geçiyor. 
 
Katılım yönünden bir şikayetimiz yok. Ancak, fuara gelen öğrencilere önceden haber verilmediğinden öğrenciler yanına yeteri kadar para almadığından kitap satışı, fuarın geneline yansımıyor. Yine de gelen öğrencilere kitapları tanıttığımız ve anlatmamıza vesile olan fuarın düzenlenmesinde emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve ekibine çok teşekkür ediyoruz" dedi. 
 
Gaziantepli Yazar Zekeriya Efiloğlu ise, Gaziantep Büyükşehir Belediyesini böylesi bir fuarı düzenlediği için tebrik ederek sözlerine başladı. Efiloğlu, şunları aktardı: "Büyükşehir, Gaziantep'in 538 çeşit yemek kültürün yanına yazar, sanatçı akademisyen, müzisyen bırakarak, sadece midemize değil beynimize ve kalbimize hitap edecek önemli çalışmalar yapıyor." dedi 
 
Yakamoz yayınlarından Niyazi Cebeci, Önceki fuarlara katıldığını belirten, "Geçen senelere göre bu yıl ki fuara daha fazla ilgi var. Öğrencilerimiz geliyor, onlara kitaplarımızı tanıtıyoruz. Çocukların yanlış kitap almaması konusuna önerilerde bulunuyoruz. Geleceğin aydın Türkiye'sinin yolu bilgi toplumundan geçer. Bu konuda Gaziantep'i duyarlı buluyorum" diye konuştu. 
 
Fuara gelen öğrenciler ise, kitap fuarında istedikleri kitaplara ulaşabildiklerini belirterek, fuarın düzenlenmesinde emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve ekibine teşekkür ettiler.